Nowoczesna protetyka

Odtwarzanie pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym uszkodzeniu:

– korony pełnoceramiczne

– korony na podbudowie metalowej licowane porcelana 

– licówki porcelanowe( cienka warstwa porcelany przyklejana do lica zęba zmienia kształt i kolor zęba

– protezy zębowe częściowe całkowite szkieletowe protezy na zatrzaskach

– inlay/onlay -precyzyjne wyplenienia (plomby) z porcelany

Licówki ceramiczne

Piękny i śnieżnobiały uśmiech jest nieodzownym elementem sukcesu. nowe metody wybielania zębów, materiały do wypełnień oraz najnowsze rozwiązania protetyczne są w stanie zmienić kształt i kolor zębów. Tymi rozwiązaniami protetycznymi są licówki i korony pełnoceramiczne. Dzięki materiałom , z których są wykonane gwarantują naturalny wygląd i pewność, że w każdym oświetleniu zachowają wszystkie właściwości naturalnych zębów. Licówki jak i korony pełnoceramiczne zapewniają naturalną opalescencje i fluorescencje oraz idealny wygląd przy niedużej ingerencji w tkanki zęba

Zastosowanie licówek pełnoceramicznych i koron:

– zmiana kształtu zębów

– zmiana długości koron zbyt krótkich bądź startych

– w sytuacjach zębów przebarwionych(polekowych, po leczeniu kanałowym, przebarwień uwarunkowanych wiekiem oraz przebarwień poantybiotykowch )

– nieestetycznych wypełnień na powierzchniach licowych

– obecność diastemy lub zmiany położenia zębów (korekta  niewielkich rotacji zębów)

– uszkodzenia szkliwa zębów – hipoplazje

Korony pełnoceramiczne: jeśli korona zęba jest bardzo zniszczona lub ma zbyt duża ilość wypełnień i nie nadaje się na cienka licówkę idealnym rozwiązaniem jest korona pełnoceramiczna, różni się ona od tradycyjnej korony tym , iż nie ma podbudowy metalowej, na która napala się porcelanę. Korona pełnoceramiczna te same właściwości wizualne co ząb naturalny czyli porcelanowa zębinę i szkliwo a wewnątrz wzmocniona jest specjalna ceramika – cerkonem (co nadaje jej wytrzymałość jak korony na metalu)