Wybielanie zębów

Wybielanie zębów lampą BEYOND POLUS

Bezprecedensowa innowacja w wybielaniu zębów Lampa ta wraz ze stosowanym do wybielania zestawem Premier otrzymała maksymalną ocenę 5+, oraz 98% pozytywnych ocen przypadków klinicznych od najsłynniejszej na świecie instytucji oceniającej produkty stomatologiczne – the Dental Advisor. Produkty firmy Beyond, służące do wybielania zębów, otrzymały również nagrodę Editors Choice Award (wyróżnienie wydawcy) a sama lampa została najwyżej ocenionym systemem do wybielania zębów w historii. Wszystkie wyróżnienia przyznane zostały na podstawie badań klinicznych wykonanych u losowo wybranych pacjentów w USA.

W lampie BEYOND Polus zastosowano innowacyjną technologię Light Bridge, która stanowi połączenie światła halogenowego ze światłem diodowym, oraz połączono ją z zastosowaniem specjalistycznych filtrów optycznych, likwidujących wszelkie szkodliwe ciepło oraz promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond odbywa się w ten sposób , że proces rozjaśniania zębów katalizowany jest przez zimne niebieskie światło o mocy 250000 LX.

Wybielanie zębów przy użyciu lampy BEYOND Polus jest całkowicie bezpieczne, co potwierdza brak zgłaszanych powikłań. Dodatkowo zabieg wybielania zębów BEYOND POLUS jest wykonywany pod kontrolą lekarza stomatologa.

Efektem wybielania przy zastosowaniu tej innowacyjnej i skutecznej metodzie jest bielszy, jeszcze jaśniejszy i zdrowszy uśmiech już w 40 minut!

Co więcej, rozjaśnione zęby wcale nie będą się bardziej barwić od jedzenia czy picia niż przed wybielaniem, a utrzymywanie rezultatu zależy przede wszystkim od trybu życiu pacjenta. Wybielanie zębów daje efekt, który utrzymuje się średnio przez 2 lata

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wybielania zębów

  • Mam niewyleczoną próchnicę w kilku zębach. Lepiej robić wybielanie przed czy po leczeniu?

W metodzie BEYOND Polus można zabezpieczyć niewypełnione ubytki czy odsłonięte szyjki zębowe, a wypełnienia zrobić po wybielaniu. Plusem tego rozwiązania jest to, że po wybielaniu zębów można idealnie dobrać kolor wypełnień do koloru rozjaśnionych zębów. Inne metody nie pozwalają na takie rozwiązanie i najpierw trzeba wyleczyć zęby aby później je wybielić.

  • Czy wybielanie zębów sprawia ból?

Dla większości pacjent zabieg wybielania zębów jest zupełnie bezbolesny. Bardzo rzadko zgłaszają wrażliwość w trakcie zabiegu wtedy stosujemy znieczulenie miejscowe. Uczucie wrażliwości zębów mija po 3-4 godzinach po zabiegu, a w bardzo sporadycznych przypadkach po 1-2 dniach po zabiegu.

  • Co należy robić a czego unikać aby utrzymać efekt białych zębów po wybielaniu?

Kluczową kwestią jest stosowanie tzw. białej diety, przez 2 dni po zabiegu, czyli nie spożywaniu barwiącego jedzenia i picia. Należy wyeliminować wszystko to, co mogłoby pobrudzić białą koszulę. Nie należy również w tym czasie palić papierosów. Zalecamy również naszym pacjentom aby przynajmniej przez kolejny tydzień starali się powstrzymać od pożywienia i napojów, które mocno barwią. Efekt wybielania pomoże utrzymać zalecona przez naszego dentystę, a dostosowana do stanu Państwa jamy ustnej pasta wybielająca.

  • Czy można wybielić korony?

Niestety wybielić da się tylko zęby naturalne. Żadna z metod nie pozwala na wybielanie odbudowy protetycznej (korony, mosty licówki, onlay, inlay) na zębie ani wypełnień.